Vaše dotazy

Na co se nás nejčastěji na Dekarbonizace-Litoměřice.cz ptáte.


Kam se ztratí karbon?

Karbon změní skupenství s pevného na plynné, odhoří a jako plyn projde výfukovým systémem. Karbon se nerozpouští ale odhoří.

Jak dekarbonizace funguje?

Dekarbonizaci provádíme vodíkem bez pomoci chemie. Po dobu cca 60-ti minut přidáváme do sání směs vodíku a kyslíku. Tímto zvýšíme účinnost spalování, nastavením vyšších otáček cca 2200 – 2500 zvýšíme teplotu a zkvalitňujeme hoření a tak dojde k odstranění (vypálení) karbonových úsad.

Je to pro motor bezpečné?

Vodíkové čištění je pro motor a jeho části 100% bezpečné. Karbon v motoru shoří , sublimuje a jako plyn odejde výfukovým systémem. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv poškození motoru. Vodíková dekarbonizace je nejšetrnějším, nejefektivnějším a zároveň nejekologičtějším způsobem dekarbonizace.


Je nutné po dekarbonizaci měnit olej?

Ne, není třeba vůbec měnit olej. Celá dekarbonizace probíhá pro motor přirozenou cestou, odhořením. Vodík karbon nerozpouští, takže olej nekontaminuje. Po dekarbonizaci nemáte tedy žádné další náklady spojené s výměnou provozních kapalin.

Poznám nějak dekarbonizaci?

Zpravidla opravdu poznáte. Dojde ke zklidnění a snížení hlučnosti motoru. Chod motoru je tak mnohem kultivovanější. Auto jde „lépe za plynem“ a je celkově živější. Starty jsou díky dekarbonizaci rychlejší a snažší bez kolísání. Důsledkem kompletního odstranění karbonu dojde také ke snížení spotřeby auta díky lepšímu dávkování paliva. Neméně důležité je také snížení emisí.

Jak poznám, že je třeba dekarbonizaci provést na mém autě?

Doporučujeme dekarbonizaci provádět už od nájezdu 60.000 km. Nové motory jsou bez karbonu, za jak dlouho se v nich karbon vytvoří a v jakém množství závisí na stylu jízdy, například, krátké trasy, podtáčení motoru, nedostatečná teplota motoru, dlouhé servisní intervaly , kvalita pohonných hmot.


Pokud jste nenašli to co vás o dekarbonizaci zajímá, kontaktujte nás zde.


Proč bych měl motor dekarbonizovat?

Všechny motory trpí na úsady karbonu, ať chcete nebo nechcete, karbon vzniká v každém motoru a usazuje se i v tom Vašem. Daní za nízké emise je extrémní citlivost motorů na kvalitu paliva a množství karbonu, jež se postupem času usazuje v celém motoru. Dekarbonizací předejdete drahým poruchám těchto systémů, obnovíte výkon motoru a snížíte jeho spotřebu. V konečném důsledku dojde ke snížení servisních nákladů a prodloužení životnosti motoru.

Co vše dekarbonizace vyčistí?

Jsou to všechny díly spalovacího prostoru motoru až po výfukovou soustavu. Jmenovitě se jedná především o: vstřikovače paliva, žhavící svíčky, zapalovací svíčky. Spalovací prostor včetně pístu a pístních kroužků, ventily sací a výfukové, Výfukový systém, turbodmychadlo, lambda sonda, katalyzátor, filtr pevných částic (DPF/FAP). Díky dekarbonizaci, zásadním způsobem prodloužíte jejich životnost a ulevíte motoru.

Je dekarbonizace vhodná i pro můj motor?

Dekarbonizace je vhodná pro všechny druhy spalovacích motorů už od nájezdu 60.000 Km. Je důležité s dekarbonizací začít včas, předejdete tak problémům s motorem a jeho částmi.


Jsme součástí DeCarbon.cz teamu.

Více jak dvacet poboček po celé České republice

Přejít nahoru