Vše o dekarbonizaci.

Zde se dozvíte vše co by vás mohlo o dekarbonizaci vodíkem zajímat.

Odstranění karbonu ze spalovacího prostoru motoru, kde čistíme, píst, pístní kroužky, vstřikovače zvenčí, ventily a svíčky. Karbon vzniká spalováním paliva a šíří se ze spalovacího prostoru do dalších částí motoru, výfukového potrubí, katalyzátoru a filtru pevných částic, který také vyčistíme. Právě tyto nečistoty mají za následek předčasné opotřebení motoru a dalších částí vozidla. Výsledkem je plíživé snížení výkonu kterému jste přivykli, zvýšení emisí a následně nutná oprava v autoservisu, jejíž náklady mohou dosáhnout až do výše několika desítek tisíc korun. Doporučujeme provádět dekarbonizaci už od nájezdu 60 tisíc kilometrů. Pokud jezdíte krátké trasy a městský provoz, je dobré provést odstranění karbonu každých 15 tisících kilometrů, při delších trasách, každých 30 tisíc kilometrů nebo jednou ročně.


Karbon je v motoru nežádoucí, začněte s dekarbonizací včas.

Provádění dekarbonizace motoru vodíkem.

Provádění dekarbonizace motoru vodíkem.

Motor se zanáší karbonem.

Každý motor se v průběhu užívání zanáší karbonovými usazeninami. Ty mají za důsledek horší chod motoru a snížení jeho výkonu. Motor pak čelí většímu namáhání a opotřebení, zároveň se zvyšuje spotřeba paliva a také nežádoucí emise. Kromě zhoršených vlastností motoru, mohou být karbonové usazeniny příčinou mnoha různých i velmi nákladných poruch motoru.

Ušetříte provozní náklady. 

Za velmi příznivou cenu dostanete z motoru maximální výkon jako z nového. Vodíkovou dekarbonizaci můžete provést kdykoliv, ať už jako prevenci nebo řešení už vzniklých potíží. Například, vyšší kouřivost, snížení výkonu, hlučnější motor, horší odezva na plyn, kolísání otáček. Vodíkové čištění je bez demontáže a nutnosti měnit olej po dekarbonizaci.

Doporučujeme provádět pravidelně už od nájezdu 60.000 Km, poté jednou ročně. Obzvláště maloobjemové turbo motory mají sklon ke karbonizaci a o to více, pokud jezdíte krátké trasy a většinu kilometrů najezdíte v městském provozu v nízkých otáčkách a nízkých provozních teplot motoru.Dekarbonizaci motoru provádíme denně 9 – 17 hod.

Kontaktujte nás na tel. 7258 880 338


Výhody dekarbonizace vodíkem

Pravidelné vodíkové čištění odstraní karbon ze spalovacího prostoru, pístu, pístních kroužků, ventilů, svíček, ale i filtru pevných částic, turba a katalyzátoru. Odstranění karbonu je cesta k maximálnímu využití výkonu a prodloužení životnosti motoru. Čištění je velmi účinné a prospěšné, jak pro motor, tak vaší peněženku. Za výhodnou cenu s poznatelným a okamžitým výsledkem, odstraní karbon, sníží spotřebu paliva, emise a hlučnost motoru. Zvýší výkon a odezvu na plyn. Vodík je velmi šetrný a účinný. Jen 60 minut ke znatelnému zlepšení chodu motoru a vyššímu výkonu. Nechte svůj motor nadechnout. Snižte servisní náklady a užijte si jízdu na maximum s plným výkonem.

Tuareg razantní snížení emisí Dekarbonizace Litoměřice

Razantní snížení emisí

Emise před dekarbonizací
Emise před dekarbonizací
emise po dekarbonizaci
Emise po dekarbonizaci

Zde jsou výhody pro vás

Díky všem mechanickým výhodám to vede k tomu, že vám ušetří peníze, zlepší váš zážitek z jízdy a sníží spotřebu paliva. Snížíte své náklady na údržbu ještě dnes a pomůžete vytvořit čistější prostředí pro všechny. Výsledek dekarbonizace je okamžitě poznatelný, pro motor a jeho součásti je velmi prospěšný.


Jak dlouho trvá proces dekarbonizace

Trvá 60 minut. Po dobu 50 minut je nutné držet motor v otáčkách cca 2200-2500 ot/min, aby bylo možné vyvinout větší teploty ve válcích při kterých dekarbonizace začíná. Teplota motoru – chladící kapaliny přitom nepřekročí 90°C. Během procesu čištění uhlíku může z výfuku vycházet černý a bílý kouř .


Potřebujete poradit? Zavolejte nám 725 880 338


O čem to celé je?

Technologie používající Oxyhydrogen (HHO) používaná k čištění motorů existuje již nějakou dobu. HHO byl vyvíjen jako palivo bez emisí, ale bylo zjištěno, že je pro tento účel nepraktické. Během testování bylo zjištěno, že testované motory byly očištěny od uhlíkových usazenin, když nimi procházel hydrogen (HHO), a bylo objeveno jeho použití jako pokročilého plynu čisticí motor.

Zpřístupnění této špičkové technologie umožnilo na současném trhu rozmach a jsou také hnací silou v použití moderních trendů v údržbě a čištění motorů vozidel. 

Dekarbonizace motorů Litoměřice

HHO prochází do motoru vzduchovým filtrem kde se spaluje, tam je chod motoru smíchá s usazeninami, palivem a vzduchem. Při průchodu spalovacími komorami a výfukovým systémem reaguje vodík s karbonem a vytváří uhlovodíkový plyn. Ten vypálí karbonové usazeniny z motoru a vymrští je jako plyn skrz výfuk. Za pouhých 60 minut vám vodíkové čištění vrátí váš motor do stavu čistoty blízkého novému. Znovu získáte sílu a výkon, snížíte spotřebu a radikálně snížíte emise.Důvody proč do toho jít a proč dekarbonizaci potřebujete?

Motor je srdcem Vašeho vozidla, karbonové usazeniny jsou jako cholesterol nahromaděný v tepnách. Oba mohou být spouštěčem problémů. Stejně jako cholesterol blokuje průchod krve do srdce, karbonové usazeniny blokují přívod vzduchu, paliva a odchod výfukových plynů, tím poškozují důležité součásti motoru, motor je pak přidušený a zbytečně namáhaný.

Vodíková dekarbonizace je nejšetrnějším, nejefektivnějším a zároveň nejekologičtějším způsobem dekarbonizace. Známé také jako Hydrogen Carbon Cleaning, která spočívá v přidání vodíku v plynném skupenství do sání motoru. Vodík uvnitř motoru vyhoří a spolu s ním i veškeré nečistoty, které jako čistý plyn odejdou výfukovým potrubím pryč. Výsledkem je delší životnost motoru a snížení provozních nákladů vozidla

Proces dekarbonizace trvá 60 minut a po jeho dokončení není potřeba výměny žádných provozních kapalin. Za hodinu můžete prodloužit životnost motoru a obnovit jeho výkon. Mezi hlavní výhody patří snížení hlučnosti, spotřeby a emisí, navrácení výkonu. V případě, že Váš vůz neprojde emisemi, tak dekarbonizace motoru je zaručeným řešením. Nejmodernější vodíkovou technologii můžete využít nejen u osobních automobilů, ale také u nákladních vozů, autobusů a stavebních strojů.


Nejste si jistí, zdali je dekarbonizace vhodná i pro vás?

Čištění vodíkem a odstraňování karbonu, je vhodné pro jakýkoli typ spalovacího motoru. Obzvláště pokud jezdíte krátké trasy. Carbon Cleaning, nejen odstraní karbonové usazeniny ze spalovacího prostoru, ale také z výfukového systému včetně turbo dmychadla, DPF/FAP a katalyzátoru. Může také pomoci předcházet nákladným opravám. Doporučujeme, aby se čištění motoru provádělo už od nájezdu 60 tisíc km, poté pravidelně každých 15-30 tisíc Km. Nebo jednou ročně. Nechte svůj motor nadechnout a vy si dopřejete plný výkon.

Tento způsob dekarbonizace je vhodný pro všechny druhy spalovacích motorů. Čištění motorů je proces trvající 60 minut, při kterém se ze součástí motorů odstraní uhlíkové usazeniny.

Do spalovacího procesu ve válcích se přidá kyslíko-vodíkový plyn, a tím vznikne velmi bohatá a čistá směs vzduchu, vodíku a paliva. Proces čištění je znám také HHO či též Brownův plyn. Čištění je pro motor 100% bezpečné


Vodíková dekarbonizace vyčistí:

VSTŘIKOVAČE DIESELOVÉ
VSTŘIKOVAČE BENZÍNOVÉ
TURBODMYCHADLA
VENTILY
LAMBDASONDY
FILTRY PEVNÝCH ČÁSTIC
KATALYZÁTORY
ZAPALOVACÍ SVÍČKY
PÍSTNÍ KROUŽKY


Výhody vodíkové dekarbonizace.

NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA

Díky dekarbonizaci klesne spotřeba paliva až na výrobní hodnoty.

SNÍŽENÍ KOUŘIVOSTI

Toto oceníte především na STK a přispějete tak k lepšímu ovzduší.

SNÍŽENÍ SERVISNÍCH NÁKLADŮ

Odstraněním karbonu předejdete výměně mnohdy velmi drahých dílů.

HLADKÝ CHOD MOTORU

Vyčištěním usazenin se zlepší celkový projev a chod motoru.

REAKCE NA PLYN

Citelně poznáte zlepšenou reakci při sešlápnutí akceleračního pedálu.

NAVRÁCENÍ VÝKONU

Odstraněním karbonu se vrátí výkon vozidla na tovární hodnoty.

JEN 60 MINUT

Celý proces dekarbonizace zabere pouhých 60 minut.

BEZ DEMONTÁŽE

Usazeniny karbonu jsou odstraněny bez demontáže jakéhokoliv dílu.

PŘÍZNIVÁ CENA

Pravidelná dekarbonizace vám mnohdy ušetří peníze a nervy před špatným servisem.

NENÍ NUTNÁ VÝMĚNA OLEJE

Po dekarbonizaci není nutná výměna oleje.


Dekarbonizace Motorů Litoměřice
Objednat čištění

Přejít nahoru